Żaluzje plisse równie często występujące pod innymi nazwami, takimi jak: plisy, rolety plisowane lub duetki. Dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań, mogą być zamontowane w prawie wszystkich typach okien standardowych i dachowych, a także w świetlikach i ogrodach zimowych. Możliwość wykonania różnorodnych form, takich jak: trójkąty, trapezy, półkola czy też pełne okręgi pozwala przesłonić i udekorować najróżniejsze kształty okien, występujące zarówno w nowoczesnej, jak i w tradycyjnej stolarce budowlanej.

Żaluzje plisowane to chyba jedna z ciekawszych propozycji w systemach przeciwsłonecznych pod względem funkcjonalności. Ich zaletą jest nie tylko elegancki wygląd, ale także ochrona przed nasłonecznieniem i wysoką temperaturą.

Plisy najczęściej pokryte są specjalną powłoką, dzięki której nie przepuszczają do mieszkania ciepła. Mogą pracować w dowolnie nachylonej płaszczyźnie, od pionowej do horyzontalnej. Do okien dachowych przeznaczone są specjalne plisy, umożliwiające montaż osłony w taki sposób, by przylegała ona do okna.

Plisami można sterować ręcznie, za pomocą łańcuszka, sznurka, specjalnego uchwytu lub automatycznie – za pomocą pilota lub przełącznika klawiszowego. Bogata oferta tkanin spełni każde oczekiwania pod kątem zarówno dekoracyjności jak i stopnia zaciemnienia.

ATUTY:
- Prosty sposób czyszczenia w warunkach domowych, wg. instrukcji załączonej do produktu 
- Możliwość wyboru jednego z trzech uchwytów, według upodobań klienta
- Plisa dzień/noc (AB31, AB32, AB33, AB82) czyli możliwość zastosowania dwóch tkanin na jednym oknie. Dzięki czemu można na dzień zastosować tkaninę transparentną, natomiast na noc blackout dającą 100% zaciemnienia.
- Plisa przylega bezpośrednio przy szybie, dzięki czemu nie ogranicza otwierania okna bądź drzwi balkonowych

TKANINY:
- Wysokiej jakości tkaniny wykonane są z 100% poliestru o bardzo dobry parametrach izolacji termicznej i przeciwsłonecznej. Szeroki wybór tkanin w formie tradycyjnej plisy jak i duoplisy (tkanina o przekroju plastra miodu)
- Różnorodność kolorów, wzorów i struktur
- Większość tkanin pokryta jest z jednej strony powłoką perłową, która dodatkowo odbija promienie słoneczne i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczenia
- Do wyboru tkaniny o różnej przepuszczalności światła, np. podgumowane 100% zaciemniające

Wszystkie nasze takniny posiadają certyfikat: Oko - Tex Standard 100

MONTAŻ + MODELE:
- Prosty montaż i demontaż
- Różne możliwości montażu: inwazyjne i bezinwazyjne
- Możliwość zastosowania do wszystkich typów i kształtów okien, np. dachowe, plafonowe, trójkąty, łuki
- Najbardziej popularną formą obsługi plisy jest uchwyt, zamontowany na środku profila. W niektórych modelach istnieje możliwość sterowania za pomocą sznurka z mechanizmem samoblokującym. Inną formą obsługi plisy może być mechanizm elektryczny.
- Niezawodny samohamujący mechanizm, pozwala ustawić żaluzję plisowaną na dowolnej wysokości
- System umożliwiający zsuwanie zarówno od dołu, jak i od góry, przez co możemy zasłonić dowolny fragment okna.

PROFILE:

Profile wykonane z aluminium są dostępne w 2 wysokościach: 13mm i 19mm
Duży wybór kolorów profili: malowanych proszkowo: biały, beżowy, brązowy, antracyt, kremowy, złoty dąb, orzech
anodowanych: srebrny, czarny
w okleinie: złoty dąb, orzech, dąb bagienny, winchester, mahoń,biały,kremowy,szary

Funkcja "wklikowania"- zapewnia stabilność przy użytkowaniu plisy