CO TO JEST AERO-THERM?

Jak ocieplić od wewnątrz ścianę lub pokój w bloku czy mieszkanie w zabytkowej kamienicy – to pytanie, które często zadają sobie nasi klienci. Jeśli Ty również borykasz się z problemem zimnych ścian zewnętrznych, niedocieplonego sufitu lub podłogi – dobrze trafiłeś:)

AERO-THERM to nowatorska, termoaktywna masa szpachlowa, w której zastosowano unikatowe połączenie mikrosfer szklanych 3M oraz aerożelu, obecnie najlepszego izolatora termicznego na świecie. Rekomendowany jako bezpieczny i skuteczny materiał termoizolacyjny nowej generacji.

Wykonane ze szkła technicznego mikrosfery 3M są wypełnione powietrzem rozrzedzonym w stopniu bliskim próżni. Część promieniowania elektromagnetycznego docierającego do powierzchni przenika do sąsiedniej szklanej ścianki, natomiast jego reszta jest częściowo odbijana, a częściowo rozpraszana. Ze względu na liczbę mikrosfer większość promieniowania jest stopniowo rozpraszana i zostaje zgromadzona w cienkiej warstwie powłoki AERO-THERM. Skoncentrowane w ten sposób promieniowanie elektromagnetyczne jest następnie w dużej części zwracane do wewnątrz pomieszczenia. Proces ten odbywa się z prędkością światła.
Szukasz rozwiązania jak ocieplić od wewnątrz zimne ściany zewnętrzne, sufit lub podłogę w mieszkaniu? Masz problem z wilgocią i pojawiającym się grzybem? AERO-THERM to idealne rozwiązanie stosowane z powodzeniem w wielu krajach na całym  świecie. Teraz dostępne również w Polsce.

GRUBOŚĆ POWŁOKI TO TYLKO 1 mm!

JAK DZIAŁA AERO-THERM?
AERO-THERM, w odróżnieniu od tradycyjnych materiałów izolacyjnych, posiadających duży opór cieplny, odbija promieniowanie cieplne do wewnątrz pomieszczenia. Maksymalna skuteczność odbicia wynosi aż 93% i jest osiągana przy powłoce o grubości 0,8 – 1 mm!
Od lat powszechne są tzw. „ciepłe” szyby w oknach. Na powierzchni szyb termoizolacyjnych napylone są specjalne powłoki odbijające promieniowanie cieplne o grubości poniżej 1 mikrometra! które bardzo skutecznie, nawet o 70% ograniczają straty ciepła. Mechanizm działania AERO-THERM można porównać właśnie do działania szyb energooszczędnych.
Dodatkowo AERO-THERM  jako ocieplenie od wewnatrz wyróżnia się spośród innych produktów tym, że ma w składzie aerożel.

AEROŻEL JEST OBECNIE NAJLEPSZYM, ZNANYM IZOLATOREM NA ŚWIECIE. DZIĘKI NIEMU AERO-THERM POSIADA UNIKALNE WŁAŚCIWOŚCI. NIE WIESZ JAK BEZPIECZNIE i SKUTECZNIE OCIEPLIĆ POKÓJ, MIESZKANIE CZY POJEDYŃCZĄ ŚCIANĘ? DOBRZE TRAFIŁEŚ!

Innowacyjność działania AERO-THERM-u decyduje o jego niezwykłej skuteczności i jest źródłem wielu korzyści:
Zapobiega kondensacji wilgoci i rozwojowi grzybów
Oszczędność energii aż do 30% związana z ograniczeniem ucieczki ciepła przez ściany zewnętrzne.
Pomieszczenie dużo szybciej się nagrzewa i dwa razy dłużej utrzymuje komfortową temperaturę. Można więc na termostacie ustawić późniejszą godzinę włączania trybu grzanie i wcześniej je wyłączyć.
AERO-THERM JAKO OCIEPLENIE OD WEWNĄTRZ
Ocieplenie od wewnątrz za pomocą AERO-THERM ma wiele zalet. Oto główne powody, dla których wybór tego materiału do izolacji od środka ściany, podłogi czy sufitu to rozsądny i bezpieczny wybór:
1. Niższe rachunki za ogrzewanie i klimatyzację.
2. Lepsze samopoczucie i zdrowie dzięki lepszej jakości powietrza.
3. Ochrona przed groźnymi chorobami wywoływanymi przez pleśnie. Zastosowanie styropianu lub wełny jako ocieplenie od wewnątrz powoduje powstawanie pleśni i grzybów.
4. Dowolność  wykończenia  powierzchni – powłokę można malować farbami, oklejać tapetami, obijać boazerią, na podłogach można układać panele, drewno, płytki bądź wykładziny. Zastosowanie docelowej warstwy wykończeniowej nie ma wpływu na własności termiczne AERO-THERM -u.
5. Ściana jest ciepła i przyjemna w dotyku – brak tzw. zjawiska “ciągnięcia od ściany”
6. Estetyka i odporność na pękanie – można uzyskać bardzo gładką powierzchnię, a duża elastyczność powłoki znacząco ogranicza powstawanie pęknięć technologicznych wynikających z „pracy” budynku np. na połączeniu płyt gipsowych ze ścianą.
7. Oszczędność powierzchni mieszkania – wystarczy warstwa 1 mm. Powłoka AEROTHERM nie zmienia wyglądu budynku ani z zewnątrz, ani od wewnątrz, natomiast znacznie obniża koszt energii i podnosi komfort korzystania z pomieszczeń.
8. Niski koszt i łatwość aplikacji – aplikacja jest analogiczna do nakładania gładzi gipsowej, przy czym jest znacznie mniejszy stopień zapylenia podczas szlifowania. W razie uszkodzenia łatwa w naprawie. Aplikacja jest szybka i prosta, a przez to tania. Po aplikacji nie pozostają odpady, jak w przypadku innych rozwiązań.
9. Możliwość nakładania na różne materiały, np. tapety, okładziny, panele, terakotę, płyty gipsowo-kartonowe, płyty OSB, drewno, PCV i metal. Brak ograniczeń związanych z kształtem powierzchni takich jak łuki, zaokrąglenia, wypukłości, itp.
10. Ekologia i bezpieczeństwo – produkt niepalny, przyjazny dla środowiska i higieniczny. Podczas nakładania i schnięcia nie są uwalniane żadne substancje chemiczne ani nieprzyjemne zapachy.

GDZIE WARTO ZASTOSOWAĆ AERO-THERM?
Wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe ocieplenie budynku od zewnątrz, np. mieszkanie w bloku, budynek zabytkowy, budynek usytuowany w granicy   działki  lub    posiadający     wspólną     ścianę    z     nieogrzewanymi    pomieszczeniami. Gdy budynek jest ocieplony od zewnątrz, ale zastosowana izolacja jest niewystarczająca. Można w wygodny i tani sposób docieplić pomieszczenia od wewnątrz i znacząco poprawić parametry cieplne, bez  konieczności  kłopotliwego i kosztownego  zrywania starej izolacji  zewnętrznej i nakładania nowej.
Przy nowych budynkach, gdzie jest zastosowana dobra izolacja zewnętrzna, jest kilka miejsc, które ze względów technologicznych zawsze powodują powstanie mostków termicznych:

- Wnęki okienne i drzwiowe. Dotyczy to zarówno okien połaciowych jak i dachowych.
- Połączenia ścian ze stropem.
- Narożniki pomieszczeń.
- Ściany sąsiadujące ze strefami nieogrzewanymi, takimi jak wiatrołapy garaże czy klatki schodowe
- Podłogi pomieszczeń nad garażami i piwnicami
- Miejsca, w których na ścianach zewnętrznych są umieszczone metalowe elementy konstrukcyjne, np. kotwy od instalacji odgromowej lub rynien.
- Bardzo znaczącym mostkiem termicznym jest skrzynka roletowa, którą rekomendujemy zaizolować od strony pomieszczenia


AERO-THERM jest nieocenionym sprzymierzeńcem w eliminacji mostków termicznych, powstających najczęściej na etapie budowy, w skutek popełnionych błędów konstrukcyjnych i wykonawczych. Efektem mostków termicznych jest nie tylko utrata ciepła, ale również problemy z kondensacją wilgoci i rozwojem grzybów.
Sufity, zwłaszcza na poddaszach. Wykonanie skutecznej i prawidłowej termoizolacji dachu jest trudne i wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia grupy wykonawczej. Czyha tam wiele pułapek i tzw. trudnych miejsc. Niestety często się zdarza, że nawet przy nowych budynkach termoizolacja pomieszczeń na poddaszu nie jest wystarczająca. Dzięki AERO-THERM ocieplenie sufitu jest prostym i skutecznym sposobem na rozwiązanie wielu problemów.

AERO-THERM nadaje się idealnie do szpachlowania połączeń płyt gipsowych stosowanych do wykończenia poddaszy. Ich połączenia zawsze stanowią słabsze termicznie miejsca i tworzą liniowe mostki termiczne. Oprócz zdecydowanej poprawy izolacyjności cieplnej, elastyczność AERO-THERM-u pozwala ograniczyć pękanie w miejscach połączeń płyt.
Ściany przy łóżkach oraz w miejscach, w których spędzamy dużo czasu w pobliżu ściany, np. przy biurkach do pracy lub nauki. Szczególnie dotyczy to sypialni i pokojów dziecięcych. Dzieci często zmieniają pozycję podczas snu i są szczególnie narażone na bezpośredni kontakt z zimną ścianą.