Wymiana okien na nowe, szczególnie jeśli przez stare traciliśmy ogromną ilość ciepła, to świetny pomysł. Warto jednak poznać kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy się kierować przy zakupie nowych okien.

Wielkość i kształt
Czasem dopasowanie wymiaru okien może przynieść sporo problemów. Wtedy musimy wybrać bardziej opłacalne rozwiązanie – tj. zamówić okna na wymiar lub zmienić otwory okien, by dopasować do nich okna o standardowych wymiarach, które prawdopodobnie okażą się tańsze.

Dodatkowe funkcje okna
Warto pomyśleć o wyborze okien/szyb z dodatkowymi funkcjami. Szyby dźwiękoszczelne przydadzą się w ruchliwej okolicy, a antywłamaniowe na luksusowym lub po prostu – mało bezpiecznym osiedlu.

Gwarancja
To bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć. Odpowiednie dokumenty (wraz z pieczątką, podpisem i datą sprzedaży) otrzymujemy podczas zakupu. Znajdziemy w nich informacje dotyczące okresu obowiązywania gwarancji, obowiązków producenta czy ewentualnych powodów złożenia reklamacji. Powinniśmy otrzymać również deklarację CE, która potwierdzi, iż zakupione przez nas okna spełniają unijne normy.

źródło: oknoplast.com.pl