By dostać się do naszego ukochanego domu/mieszkania trzeba przejść przez drzwi zewnętrzne. Wybierając je zwróćmy uwagę na aspekt wizualny – to tak naprawdę pierwszy element wystroju, który nadaje klimat aranżacyjny przed przejściem do kolejnych pomieszczeń. Zdecyduj zatem czy drzwi z aluminium czy drzwi z drewna są dla Ciebie bardziej atrakcyjne i przede wszystkim – które bardziej pasują do Twoich wnętrz.

Kwestie wizualne to jedno. Pamiętaj, by niezależnie od materiału, wybrać drzwi antywłamaniowe. W tym przypadku drzwi drewniane mogą być wzmocnione blachą stalową. A to oznacza, że nie będą to drzwi w cenie kilkuset złotych, ale prawdopodobnie kilku tysięcy. Tym bardziej drogie będą drzwi drewniane (naturalne materiały zazwyczaj kosztują więcej). Wybierając ten materiał możesz liczyć na drzwi charakteryzujące się wysokimi właściwościami izolacyjnymi i akustycznymi. Niestety będą podatne na wilgoć, nawet jeżeli będziemy je poddawać konserwacji (koniecznie!).

Trwałość i odporność wobec czynników pogodowych będą za to wykazywać drzwi aluminiowe. W ich przypadku również można liczyć na ochronę przed dźwiękiem. Poza tym są stabilne i lekkie. Wybór należy do Ciebie.

źródło: okoplast.com.pl